Ze zwierzęciem na wakacje

Właściciel czworonoga doskonale wie, jak ciężko jest się rozstać z pupilem podczas wakacji. Dlatego zawsze staramy się zabrać zwierzę ze sobą. Niestety nie jest to wcale takie proste. Nie wszystkie bowiem hotele przyjmują gości ze zwierzętami. Na szczęście trend ten zaczął się odwracać. Coraz łatwiej jest znaleźć nocleg w hotelu, w którym z przyjemnością widziane są zwierzęta.

Wakacje z psem

Wybierając miejsce na wakacje z psem na uwadze należy mieć przede wszystkim jego potrzeby, a w szczególności tryb życia psa. Pies nie powinien być cały czas zamknięty w pokoju hotelowym. Musi się wybiegać, spędzać czas na świeżym powietrzu. Dlatego miejsce wakacyjnego odpoczynku musi spełniać te warunku. Np. jadąc nad morze sprawdzić należy na na pobliską plażę można wchodzi z psami. Warto także unikać zatłoczonych i głośnych miejsc. Wiele hoteli przyjmujących zwierzęta same oferują różnego rodzaju atrakcje. Może być to specjalne miejsce do wybiegu lub szereg różnych zabawek. Wszystko zależy od tego z jakim zwierzęciem mamy do czynienia.

Hotel przyjazny zwierzętom

Wybierając hotel przyjazny psom niezwykle ważne jest, aby zapoznać się wcześniej z regulaminem hotelu. Należy wiedzieć co wolno, a czego nie. Na co możemy zwierzęciu w hotelu pozwoli, a czego kategorycznie zabronić. Istotna jest także informacja, co w przypadku jeśli pies narobi pewnych szkód. Wiele hoteli nie pozwala np. na pozostawianie czworonoga w pokoju bez opieki. Warto także zapoznać się z tak podstawowymi informacjami, jak np. to czy hotel zapewnia w pokoju miskę na wodę czy musimy brać ją ze sobą. Oczywiście tego typu szczegółowe potrzeby będą zależne od tego z jakim zwierzęciem chcemy przyjechać. Ważne jest także, aby przyjazd ze zwierzęciem zgłosić wcześniej, już podczas rezerwacji pokoju. Dzięki temu hotel będzie mógł się odpowiednio przygotować na przyjazd czworonoga. Należy także pamiętać o tym, aby mieć ze sobą odpowiednie dokumenty dotyczące stanu zdrowia zwierzęcia. Jest to np. książeczka zdrowia zwierzęcia wraz z aktualnymi szczepieniami.

 

Warto sprawdzać regulaminy

Hotele przyjazne zwierzętom znajdują się w całym kraju. Bez problemu znajdziemy pokój hotelowy nad morzem, w górach czy na Mazurach. W zależności od miejsca jakie wybierzemy sprawdzić należy także zasady obowiązujące w pobliskich atrakcjach. Nie zawsze wszędzie będzie można wybrać się na wycieczkę z psem. Dotyczy to w szczególności gór i Parków Narodowych. Lepiej nie narażać się na mandat.

Noclegi z psem w hotelach stają się już normą. Na szczęście hotele są na małych gości coraz bardziej otwarte. Pamiętajmy jednak, że to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze zwierzę przez cały okres pobytu w hotelu.