Wyprawa do stolicy – gdzie się zakwaterować?

Warszawa jest pięknym miastem. Wystarczy chociażby na chwilę zobaczyć Łazienki albo Wilanów, aby się o tym przekonać. Nawet jednak najwspanialsza metropolia nie zachwyci nas jeżeli porządnie się nie wyśpimy i nie najemy. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca zakwaterowania. Jak to zrobić?

Gdzie się zakwaterować?

Wybierając się do naszej polskiej stolicy, warto mieć na uwadze to, że jest ona jednak dość sporą aglomeracją i nie wszystkim odpowiada jej zgiełk i dynamika. Dlatego na samym początku należy zastanowić się czy wolimy coś w centrum, na obrzeżach, a może już pod miastem. Każda z tych opcji posiada swoje plusy i minusy i sami musimy zdecydować o tym, co będzie dla nas najważniejsze.

W centrum

Z pewnością jest miejscem, które nigdy nie zasypia i musimy zwrócić na to uwagę. Jeżeli preferujemy poranne spacery po zacisznym ogrodzie, odrzućmy raczej tą opcję i wybierzmy któryś z podwarszawskich pałaców. Jeżeli jednak hałas nie przeszkadza nam tak bardzo, może okazać się, że hotele w Warszawie, usytuowane ścisłym centrum będą dla nas najlepszą opcją.
Przede wszystkim jest tutaj blisko do najważniejszych zabytków i najbardziej popularnych miejsc, czasami wystarczy tylko wyjść za hotelowe odrzwia. Często jednak przekłada się to na ceny, dlatego musimy liczyć się z tym, że zapłacimy więcej niż za miejscówki na obrzeżach. Jednak dzięki temu zyskujemy dostęp do największego nagromadzenia atrakcji i z pewnością nie będziemy rozczarowani wyborem restauracji, kawiarni i barów. Umożliwi nam to obserwowanie rytmu miasta i tego czym zajmują się jego mieszkańcy. Luksusowe hotele w obrębie miasta mają jeszcze inne plusy – niektóre z nich usytuowano w drapaczach chmur, wielbiciele pięknych widoków mogą liczyć więc na zapierające dech w piersiach panoramy.

Poza miastem

Do centrum jednak zawsze można dojechać, a okolice stolicy obfitują w przepiękne dworki i malownicze rejony. Jeśli zatem wolimy część swojego czasu poświęcić raczej na docenianiu walorów przyrodniczych aniżeli podziwianiu urbanistycznej tkanki, hotele pod Warszawą są czymś, co powinno nas zainteresować. Bardzo często lokowane są w zabytkowych pałacach, w których sam pobyt jest lekcją historii, znajdziemy jednak również miejsca całkowicie nowoczesne. Tego typu obiekty najczęściej posiadają bardziej rozwiniętą infrastrukturę, dlatego możemy liczyć na baseny, kręgielnie, sale fitness, restauracje i zakłady spa na terenie kompleksu.

Wybierzmy zatem coś, co najbardziej do nas pasuje – wtedy możemy liczyć na niezapomniany pobyt, który stanie się wspaniałą przygodą!