Weekend w SPA pomysłem na idealny wypoczynek

Pary mają dla siebie coraz mniej czasu. Warto więc celebrować każdą wspólną chwilę. Mogą w tym pomóc romantyczne wieczory, jak również weekendowe wyjazdy do ośrodków SPA. Wspólne kąpiele, zabiegi i odpoczynek od codziennego stresu wpływają kojąco i pogłębiają łączącą parę więź.

Dlaczego hotel SPA?

Hotel SPA to idealne miejsce, jeśli poszukujemy wyciszenia, a także liczymy na to, że w ciągu weekendu uda nam się zregenerować utraconą energię. Przeładowani obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi potrzebujemy mieć chwilę tylko dla siebie. Wybierając ośrodek SPA i udając się do niego we dwoje, możemy zagwarantować sobie ukojenie zszarganych nerwów, a także zatroszczyć się o pielęgnację całego ciała w towarzystwie naszego partnera.

W dodatku hotele SPA są zlokalizowane zarówno w górach, jak i nad morzem, dlatego też można połączyć aktywny wypoczynek za dnia z kompleksową regeneracją wieczorem. W ten sposób uda nam się maksymalnie wykorzystać czas wolny, mając czas dla siebie w parze, jak i osobno. Weekend w SPA może pozytywnie wpłynąć na życie uczuciowe, na które w tygodniu nie ma się najczęściej zbyt wiele czasu. Wspólne korzystanie z zabiegów SPA i Wellness w kojącej atmosferze pomaga odzyskać wewnętrzny spokój,  a także nauczyć się dbać o siebie nawzajem. Tak spędzony czas razem z pewnością wzmocni uczucie, które zapłonie jakby nowym blaskiem.

SPA dla dwojga

W zależności od wyboru konkretnego ośrodka SPA, można liczyć na mniej lub bardziej urozmaicony pakiet SPA dla dwojga. Najczęściej para może oddawać się wspólnym masażom relaksacyjnym, które mogą trwać od 20 minut do nawet godziny. Do wyboru jest masaż częściowy krótki, bądź też masaż aromatyczny, synchroniczny. Warto zastanowić się nad wyborem takiego masażu także pod względem zastosowanych kosmetyków. W niektórych ośrodkach jest wyszczególniony na przykład masaż relaksacyjny na bazie arganowego olejku ze złotem.

Oprócz oddawaniu się wspólnym masażom, można również spróbować samodzielnie wykonać taki masaż. Nauka ta jest w pełni bezpieczna, gdyż przebiega pod okiem kompetentnego instruktora. Masaż ten działa nie tylko na ciało, ale również na zmysły i może być połączony z elementami refleksologii. Warto zdecydować się skorzystać z takiego szybkiego kursu masażu, gdyż później będzie można go stosować także w domowym zaciszu.

Zabiegi SPA dla niej i dla niego

Jeśli poszukujemy zabiegów i dla nie i dla niego, z pewnością znajdziemy taki hotel SPA, który je zaproponuje. Kobiety mogą najczęściej skorzystać z zabiegu rozświetlająco-rozjaśniającego z kompleksem witamin, bądź też z ujędrniająco-relaksującego zabiegu na ciało. Popularne są też masaże odmładzająco-relaksacyjne na twarz, szyję i dekolt.     

Z kolei dla panów przygotowano energetyzująco-nawilżające zabiegi na ciało, czy masaż leczniczo-relaksacyjny, który równocześnie rozluźnia napięte mięśnie, jak i koi nerwy.

Wspólne kąpiele i odnowa biologiczna

SPA dla dwojga to również romantyczna kąpiel w pokoju hotelowym, bądź też w bezchlorowym basenie. Standardem stają się też sesje w łaźniach, saunach, czy w wannach jacuzzi. Dodatkową atrakcją może być połączenie wszystkich tych doznań w jednej kąpieli w kapsule kosmetycznej SPA, która działa odprężająco, oczyszczająco, a także wspomaga odchudzanie i metabolizm.