Podróż w czasie, czyli o hotelach i rezydencjach w Polsce

Jednym z niezaprzeczalnych bogactw naszego pięknego kraju są zamki, pałace i inne zabytki, które powstawały w toku naszej burzliwej historii. Czasy współczesne często nie bywają łaskawe dla niektórych z nich, wiele jednak ostało się i pełni teraz różne funkcje. Jedną z najpopularniejszych jest hotelowa – i dla nas stanowi to niezaprzeczalny plus, ponieważ kto nie chciał by chociaż raz przenieść się w czasie i zasnąć pod liczącymi sobie nawet kilkaset lat belkami?

Podróż w czasie

Czego możemy spodziewać się po podobnych obiektach? Z pewnością docenią je nie tylko wielbiciele historii – wiele z nich zaadaptowano na współczesne potrzeby w bardzo nowoczesny sposób i wyposażono w siłownie, kręgielnie, baseny i restauracje. Dlatego nie musimy obawiać się, że wybierając hotel w pałacu na długo rozstaniemy się z cywilizacją. Pamiętajmy jednak, że wystrój zawsze będzie stylizowany na epokę z której dany obiekt pochodzi – dlatego jeśli jesteśmy zwolennikami modernizmu i denerwują nas barokowe ornamenty, lepiej będzie wybrać co innego. Dla wszystkich innych może stać się to nie tylko opcją na bardzo komfortowy pobyt, ale również prawdziwą przygodą – podróżą w czasie.

Lekcja historii

Dzięki temu, że tego typu zabytków jest u nas mnóstwo w każdym regionie, podróż od jednego do drugiego może stać się wspaniałym pomysłem na wakacje w Polsce – zarówno dla nas jak i dla gości z zagranicy. Nocowanie bowiem w historycznych obiektach zwykle nie jest jedynie pragmatycznym zakwaterowaniem z miejscem do spania i jedzenia – przebywając dłużej w wiekowym budynku poznajemy jego historię i może być to wspaniały wstęp do prawdziwej lekcji historii i rodzimej kultury. Zainteresuje to przybyszów z innych państw, może stać się jednak również genialnym pomysłem na zaciekawienie dzieci lub młodych osób naszym pięknym krajem.

Wesela i szkolenia

Podobne obiekty mogą być również świetnymi miejscami na organizację eventów. Hotele w Polsce usytuowane w pałacach albo dworkach często posiadają duże sale przeznaczone na wynajem. Dlatego świetnym pomysłem może być organizacja na ich terenie szkolenia albo wesela. Na miejscu znajdzie wtedy wszystko – restauracja, parkiet, sale konferencyjne i pokoje do spania.