Nowoczesne hotele bez recepcji

Wchodząc do hotelu, pierwszy kontakt nawiązujemy z osobą pracująca na recepcji. Tam podajemy swoje dane i otrzymujemy klucz do pokoju. Jednak coraz więcej osób wymaga od takich obiektów innowacyjności, nowych rozwiązań technologicznych. Wychodząc naprzeciwko tym oczekiwaniom powstały hotele bez recepcji. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które usprawnia pracę oraz korzystanie z usług konkretnego obiektu.

Nowoczesne technologie

Dużą zmianą jest na pewno wprowadzenie szyfrowanych elektronicznych zamków. Na szczęście pojawiają się one w coraz większej liczbie obiektów. Gwarantują nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo. Zintegrowany system pozwala na uzyskanie informacji czy drzwi się otworzyły oraz czy gość przebywa w pokoju.

Niewątpliwą zaletą jest to, że można otworzyć wiele drzwi za pomocą jednej karty lub kodu np. do sauny, basenu, a także w windzie. Dzięki temu rozwiązaniu nieupoważnione osoby nie będą mogły poruszać się po hotelowych korytarzach. To sprawia, że nowoczesne hotele mogą w pełni zadbać o mienie swoich gości, a im samym zapewnić wysoki komfort podczas pobytu oraz bezpieczeństwo.

Hotel bez recepcji

Wprowadzenie takiego rozwiązania znaczenie usprawnia obsługę oraz pomaga uniknąć najczęstszych pomyłek. Wszystko zaczyna się od internetowej rezerwacji. Później gość otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące jego pobytu. Po przybyciu na miejsce udaje się do specjalnego stanowiska z systemem meldowania. Tam potwierdza swoją rezerwację, a następnie opłaca. Może także sprawdzić, czy w danej chwili są dostępne jakieś wolne pokoje, jeśli wcześniej nie dokonywał rezerwacji.

Po zakończeniu wszystkich czynność otrzyma on kod, który jest jednocześnie kluczem do pokoju, windy itd. Cały system jest bardzo prosty w obsłudze, intuicyjny, zaprojektowany tak, by nie sprawić większych trudności. Zwiększa on także atrakcyjność hotelu.