Nietypowe hotele w Polsce i na świecie

Dla wielu z nas podróż jest przede wszystkim niekończącą się przygodą, w trakcie której cenne zabytki i unikalne atrakcje będą nam towarzyszyły na każdym kroku. By taka wyprawa stała się źródłem jeszcze silniejszych wrażeń, warto postawić na nietypowe miejsce zakwaterowania. Jakie obiekty noclegowe mogą sprawdzić się najlepiej w takiej roli?

Hotele, które intrygują

Rozwój masowej turystyki oraz chęć przyciągnięcia podróżnych w swe progi to czynniki, które w wyjątkowy sposób wpłynęły na kreatywność właścicieli obiektów noclegowych. Efekt? Na całym świecie, niczym grzyby po deszczu, wyrastają nietypowe hotele. Gdzie możemy je znaleźć? Przykłady oryginalnych obiektów znajdują się na całym świecie. Jest wśród nich meksykański Tubohotel, w którym można skorzystać z pokoi będących w istocie…kawałkami cementowych tub. W belgijskim mieście Mechelen na potrzeby gości postanowiono zaadoptować dawny kościół, z kolei w Hamburgu w roli hotelu sprawdza się zabytkowa wieża ciśnień. Canberra w Australii znana jest z hotelu urządzonego w zoo, a we francuskim parku w Brissarthe można przenocować w przyczepach. Tokio intryguje ciekawa ofertą hoteli kapsułkowych, z kolei w Amsterdamie luksusowe pokoje gościnne powstają na barkach.

A co z Polską?

Nasz kraj nie zostaje w tyle. Hotele w Polsce również zmieniają swój charakter, zatem i tu miłośnicy niebanalnych rozwiązań mogą skorzystać z ciekawej oferty. Od lat Polacy kusza gości tak ciekawą propozycją, jaką jest spędzenie nocy pod ziemią. W zabytkowych kopalniach soli, w Wieliczce oraz w Bochni, można z takiej możliwości korzystać od dawna. A co z wodnikami? Dla tych, którzy stawiają na urlop nad wodą, idealną ofertą mogą się okazać pływające domki lub hotele nad samym jeziorem, z możliwością wynajmu łódki. Z takiej propozycji chętnie korzystają miłośnicy mocnych wrażeń oraz ci, dla których urlop ma stać się przede wszystkim okazją do spędzania większej ilości czasu na łonie natury.

Wymarzone wyprawy wymagają dodatkowej oprawy. Mogą ją zapewnić wyjątkowe hotele, będące czymś więcej, niż tylko miejscem na nocleg. Unikalny budynek, ciekawe rozwiązania techniczne czy jedyne w swoim rodzaju aranżacje hotelowych wnętrz – oto czynniki, dzięki którym pobyt w wymarzonym zakątku świata stanie się dla każdego z nas jeszcze ciekawszą przygodą.