Hotele czterogwiazdkowe

Jakość hoteli przez specjalistów oceniana jest w gwizdkach – im większa ich liczba, tym lepszego komfortu możemy się spodziewać. Mało kto jednak orientuje się, co w praktyce oznacza konkretna ilość gwiazdek i za jakie wygody są one przyznawane. Jakie wymagania musi spełnić hotel, żeby móc być określany jako czterogwiazdkowy?

Hotele czterogwiazdkowe – zewnętrzne elementy wyposażenia

Wymagania dotyczące przyznawania hotelowi gwiazdek dotyczą nie tylko wnętrz, ale także otoczenia. Hotel **** powinien dysponować strzeżonym parkingiem oraz znajdować się blisko postoju taksówek. Wjazd musi być utwardzany i uzupełniony o dobrze oświetlone dojście dla pieszych. Nad głównym wejściem powinna znajdować się wiata, a drzwi powinny kierować bezpośrednio do holu, w którym znajduje się recepcja. Hotelu musi dysponować dwoma osobnymi wejściami: jednym dla gości, jednym do holu gastronomicznego. Otoczenie hotelowe powinno być zielone i estetyczne.

Wnętrze hotelu czterogwiazdkowego

Podczas oceniania jakości hotelu oceniane jest także wnętrze. Hotel **** musi dysponować klimatyzacją oraz wentylacją. Powyżej drugiego poziomu powinien działać dźwig. Zimna i ciepła woda muszą być dostępne przez całą dobę, w hotelu goście mają mieć dostęp do telefonu oraz radia i telewizji. W pomieszczeniach powinny znajdować się czujniki przeciwpożarowe. Hotel **** według zaleceń ma też dysponować własną restauracją dla gości, a także salą konferencyjną.

Hotele czterogwiazdkowe a wyposażenie pokoi

Kluczowy w ocenie jakości hotelu jest standard pokojów. Te muszą mieć określoną wielkość oraz wykończenie. W hotelu **** minimalny rozmiar wnętrz to 12m2 w przypadku pokoju jednoosobowego oraz 16m2 dla pokoju dwuosobowego. W pomieszczeniu muszą znajdować się duże łóżka, szafki nocne dla każdego z gości, fotele wypoczynkowe lub kanapa, garderoba oraz minimum jedno biurko. Wymagany jest także telefon, radioodbiornik i TV. Pokój w hotelu czterogwiazdkowym musi też dysponować oddzielną łazienką z prysznicem, WC oraz umywalką i lustrem.