Hotel pięciogwiazdkowy – czym może Cię zaskoczyć?

Znajdujące się obok nazwy hotelu gwiazdki bardzo często nas kuszą – któż nie chciałby rozkoszować się miękkim łóżkiem w hotelu pięciogwiazdkowym?


Gwiazdkowy system oceniania jest bardzo powszechną sprawą i ułatwia nam wybór hotelu. Pamiętajmy jednak, że standardy nadawania gwiazdek nie są w żaden sposób uniwersalne. Mogą się one różnić nie tylko pomiędzy kontynentami, ale również w obrębie sąsiadujących ze sobą krajów.

Jak wygląda system oceniania w Polsce?

O nadaniu określonej ilości gwiazdek w naszym kraju decyduje Marszałek Województwa oparciu o ustawę dotyczącą usług turystycznych. Gwiazdki nie są przyznawane dożywotnio, dlatego dany hotel może je utracić, bądź też w przypadku poprawy standardów wyposażenia zdobyć.

Najniższa możliwa ocena w systemie gwiazdkowym to 1, a najwyższa 5.

Aktualnie w Polsce nie posiadamy zbyt dużej liczby miejsc takich jak hotele pięciogwiazdkowe, ale warto wiedzieć czym powinien charakteryzować się pokój w tym standardzie.

Hotel ***** według ustalonych w Polsce reguł powinien stanowić całe centrum rozrywkowo- biznesowe. Miejsce to posiadać powinno m.in kwiaciarnię, salon kosmetyczny (lub też miejsce stylizowane na SPA), fryzjera, a także strzeżony parking. Dodatkowo dla gości hotelowych powinny być udostępniane takie usługi jak budzenie na życzenie, czy pranie i prasowanie potrzebnych elementów garderoby.

łóżko w hotelu pięciogwiazdkowym

Pokój, który zapewniany jest klientom tego hotelu charakteryzuje się przestronnością (minimum 18 m2 na 2 osoby), oraz wysokiej jakości wyposażeniem. Na całym świecie zwraca się uwagę na profesjonalne materace, oraz przewiewną pościel. Pozostałe elementy wyposażenia obejmują telewizor plazmowy, telefon, klimatyzację (regulowaną przez samego gościa), a także o ile hotel posiada to w swojej ofercie stacje dokujące dla telefonów komórkowych.
Ponadto w cenie zapewnione jest minimum dwukrotne sprzątanie w ciągu dnia i świeże kwiaty. Smakosze alkoholi również znajdą coś dla siebie, ponieważ w pokoju zazwyczaj oprócz strefy biurowej znajduje się obficie zaopatrzony barek.

Hotele ***** gwarantują swoim klientom dyskrecję i usługi na najwyższym poziomie. Ich zadaniem jest nie tylko umożliwienie klientowi wypoczynku, ale również asystowanie podczas wykonywanej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *