Hotel blisko wyciągu na ferie zimowe

Ferie to czas beztroskiej radości i odpoczynku. Dzieci mogą odetchnąć od zajęć szkolnych, a rodzicom należy się wtedy zasłużony urlop. Okres ferii zimowych to czas podczas którego najchętniej wybieramy się w góry, ponieważ śniegu i niskich temperatur tutaj nie brakuje, w przeciwieństwie do innych regionów naszego kraju. Zanim zarezerwujemy hotel, warto wiedzieć jaką lokalizację wybrać, by ferie zimowe można było uznać za udane.

Hotel blisko wyciągu narciarskiego – czemu nie!

Jeśli jesteśmy nastawieni na aktywne spędzanie ferii zimowych, mamy wykupiony kilkudniowy karnet na zjazdy, warto wybrać hotel blisko stoku narciarskiego. Dzięki temu czas dojścia na stok jest bardzo krótki, można korzystać również z darmowych hotelowych busów, rozwożących gości pod samo wejście. Dzięki wyborze takiej lokalizacji w dowolnej chwili można przerwać zjazdy gdy poczujemy głód lub zmęczenie, a później w ciągu dnia jeszcze raz powrócić do zabawy na stoku. To naprawdę bardzo dobra opcja dla osób, które lubią dużo jeździć na nartach lub na desce i raczej nie mają innych planów na wypoczynek. Hotel przy wyciągu narciarskim daje spory komfort i pozwala na wykorzystanie w pełni oferty okolicznych stoków, do tego gwarantuje zwykle niezapomniane widoki.

Dla osób stawiających nie tylko na zabawę na stokach

Jest jednak wiele rodzin, którym nie zależy wyłącznie na jeździe na nartach czy na desce podczas ferii i stawiają raczej na zrównoważony rodzaj aktywności. Owszem, kilka razy wybierają się na stok, dojeżdżając do niego własnym autem lub skibusem. Jeśli jednak zależy nam na zwiedzaniu miasta, wieczornych spacerach czy nawet turystyce górskiej, wcale nie trzeb wybierać hotelu tuż przy wyciągu. Hotele w górach są bardzo różnorodne, dlatego można dopasować ofertę do własnych potrzeb. Wiele osób szuka obiektów z dala od tłoku, na uboczach miasteczek, dzięki czemu można postawić na pełny relaks i wypoczynek, przy tym w nieco niższej cenie niż w centrum i przy popularnych wyciągach – również takiej oferty na pewno nie zabraknie w polskich górach.