Czym różni się SPA od Wellness?

Coraz więcej Polaków zaczyna aktywnie dbać o siebie. Zarówno o swoje ciało, jak i umysł. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się gabinety SPA & Wellness. Niewielu jednak wie, że Spa i Wellness to zupełnie różne zabiegi. Wielu pojęcia te traktuje jak synonimy, a nie jest to prawdą.

Zabiegi Spa i filozofia Wellness

Jeśli chodzi o Spa można powiedzieć, że jest to szereg zabiegów, których głównym celem jest przyjemność. Dlatego do Spa najczęściej udajemy się, aby przyjemnie wypocząć. Możemy wówczas skorzystać z szeregu zabiegów kosmetycznych oraz kosmetologicznych. Mogą to być także masaże i zabiegi dermatologiczne.

Wellness to natomiast nie tylko zabiegi, lecz pewnego rodzaju filozofia życia. Jej głównym priorytetem jest dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie. Zabiegi Wellness koncentrują się na rozwiązaniu takich problemów jak stres czy inne problemy psychofizyczne. Stosuje się między innymi takie zabiegi jak aromaterapia czy fitness.

Zbiegi w hotelowych Spa&Wellness

Ośrodków odnowy biologicznej powstaje coraz więcej. Dziś trudno jest sobie wyobrazić dobry hotel bez oferty Spa & Wellness. Przed przyjazdem warto jest jednak zapoznać się z listą zabiegów. Są one bowiem często dostosowywane do aktualnej pory roku. Inne zabiegi Spa mogą być nam zaoferowane np. wiosną, a inne zimną. Wynika to z faktu, iż w zależności od pory roku nasza skóra i cera zmaga się z innymi problemami.

 

Hotel Spa & Wellness może być idealnym miejscem na weekendowy odpoczynek. Można tam skutecznie zregenerować siły, poprawić kondycję swojej skóry, a także popracować nad swoim zdrowiem. Trzeba jednak wiedzieć, że jest różnica między hotelem Spa & Wellness a hotelowym Spa. W pierwszym przypadku stanowi ono podstawową ofertę i jest głównym powodem przyjazdu klientów. Jeśli chodzi o hotelowe Spa, w tym przypadku jest to jedynie oferta dodatkowa hotelu. Jeśli zatem szczególnie zależy nam zabiegach Spa i Wellness lepiej wybrać pierwszy ośrodek.