Co oferują hotele rodzinom z dziećmi?

Choć urlop kojarzy się przede wszystkim z relaksem, to chyba większość rodziców może potwierdzić, że wyjazd z dzieckiem bywa również ciężką pracą. Maluchy wymagają nie tylko dobrych warunków i całodobowej opieki – trzeba również zorganizować im czas i zapewnić ciekawe zajęcia. Z tego powodu warto zdecydować się na hotel przyjazny dzieciom.

Odpowiednie wyposażenie

Nie da się ukryć, że każdy wyjazd z dzieckiem to konieczność zabierania ze sobą z domu całej masy niezbędnych akcesoriów. Oczywiście im młodsza pociecha, tym większe potrzeby. Tymczasem hotele dla rodzin z dziećmi wychodzą naprzeciw tym wymaganiom i przygotowują szereg udogodnień, mających zapewnić jak największy komfort podczas pobytu. Można więc liczyć w pokoju na odpowiednie łóżeczko, wanienkę, przewijak, nocnik, podgrzewacz do butelek czy zabezpieczone kontakty. Podczas posiłku nie powinno być problemu z otrzymaniem krzesełka lub fotelika do karmienia, plastikowych sztućców, śliniaków, a hotelowe restauracje oferują również specjalne, dziecięce menu.

Zabawy w hotelu

Wybierając się na rodzinne wakacje, trzeba mieć na uwadze wiek i osobowość własnego dziecka. Nie da się ukryć, że każdy mały człowiek ma nieco większe wymagania od osoby dorosłej, choćby z uwagi na charakterystyczne dla tego etapu rozwojowego potrzeby. Dzieci zwykle rozpiera energia, chcą cały czas coś robić, nie znoszą nudy. Rodzice z kolei marzą przede wszystkim o tym, by wykorzystać urlop choć na chwilę odpoczynku od codziennych obowiązków. By wakacje nie zamieniły się w koszmar, dobrym rozwiązaniem będzie hotel przyjazny dzieciom, posiadający wydzieloną dla nich strefę rozrywkową. Na ogrodzonym terenie hotelu znajduje się najczęściej plac zabaw z szeregiem sprzętów, dostosowanych do dzieci w różnym wieku – są to m.in. zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, piaskownica z akcesoriami, a często również basen, fontanna i sprzęt sportowy. W każdej chwili maluchy mogą skorzystać również ze specjalnego miejsca przygotowanego dla nich wewnątrz budynku, co jest idealną opcją w przypadku kiepskiej pogody. Sala zabaw wyposażona w zabawki, gry, piłki, książki, kolorowanki, piłkarzyki, małpi gaj, stół do ping-ponga czy artykuły plastyczne pozwoli uniknąć nudy zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Z pewnością ogromną atrakcją będą również strefy do zabaw interaktywnych i multimedialnych. Dla dorosłych ważną informacją jest zapewne fakt, że hotele dla rodzin z dziećmi zatrudniają profesjonalne opiekunki, które dbają o bezpieczeństwo maluchów – rodzice mogą więc zostawić pociechy na określony czas i mieć chwilę dla siebie, by np. spokojnie wypić kawę, porozmawiać czy poczytać książkę.

 

Nie tylko rozrywka

Choć place i sale zabaw są z pewnością sporym udogodnieniem dla rodziców, trzeba podkreślić również, że hotel przyjazny dzieciom zwykle przygotowuje również dodatkowe atrakcje. Jednym z nich są animacje dla dzieci w postaci gier i zabaw, przygotowane i przeprowadzane przez zawodowego animatora. Często są to zajęcia, na których dziecko zdobywa wiedzę, rozwija talent plastyczny, muzyczny, aktorski czy sportowy. Ważną sprawą jest tu również aspekt społeczny – animacje dla dzieci odbywają się przecież w grupach, a nie indywidualnie. Kilkulatki spędzają więc czas w gronie rówieśników, integrują się, nabywają umiejętności interpersonalnych, uczą się współpracować i porozumiewać z innymi. Wszystko odbywa się w radosnej, przyjaznej atmosferze, a maluchy uczą się wszystkiego poprzez zabawę. Często wywiązują się z tego przyjaźnie, a dzieci chętnie bawią się razem również poza przygotowanymi przez animatorów zajęciami. Dzięki temu rodzice znów zyskują chwile na własne potrzeby.