Co oferują hotele rodzinom z dziećmi?

Choć urlop kojarzy się przede wszystkim z relaksem, to chyba większość rodziców może potwierdzić, że wyjazd z dzieckiem bywa również ciężką pracą. Maluchy wymagają nie tylko dobrych warunków i całodobowej opieki – trzeba również zorganizować im czas i zapewnić ciekawe zajęcia. Z tego powodu warto zdecydować się na hotel przyjazny dzieciom.

Odpowiednie wyposażenie

Nie da się ukryć, że każdy wyjazd z dzieckiem to konieczność zabierania ze sobą z domu całej masy niezbędnych akcesoriów. Oczywiście im młodsza pociecha, tym większe potrzeby. Tymczasem hotele dla rodzin z dziećmi wychodzą naprzeciw tym wymaganiom i przygotowują szereg udogodnień, mających zapewnić jak największy komfort podczas pobytu. Można więc liczyć w pokoju na odpowiednie łóżeczko, wanienkę, przewijak, nocnik, podgrzewacz do butelek czy zabezpieczone kontakty. Podczas posiłku nie powinno być problemu z otrzymaniem krzesełka lub fotelika do karmienia, plastikowych sztućców, śliniaków, a hotelowe restauracje oferują również specjalne, dziecięce menu.

Zabawy w hotelu

Wybierając się na rodzinne wakacje, trzeba mieć na uwadze wiek i osobowość własnego dziecka. Nie da się ukryć, że każdy mały człowiek ma nieco większe wymagania od osoby dorosłej, choćby z uwagi na charakterystyczne dla tego etapu rozwojowego potrzeby. Dzieci zwykle rozpiera energia, chcą cały czas coś robić, nie znoszą nudy. Rodzice z kolei marzą przede wszystkim o tym, by wykorzystać urlop choć na chwilę odpoczynku od codziennych obowiązków. By wakacje nie zamieniły się w koszmar, dobrym rozwiązaniem będzie hotel przyjazny dzieciom, posiadający wydzieloną dla nich strefę rozrywkową. Na ogrodzonym terenie hotelu znajduje się najczęściej plac zabaw z szeregiem sprzętów, dostosowanych do dzieci w różnym wieku – są to m.in. zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, piaskownica z akcesoriami, a często również basen, fontanna i sprzęt sportowy. W każdej chwili maluchy mogą skorzystać również ze specjalnego miejsca przygotowanego dla nich wewnątrz budynku, co jest idealną opcją w przypadku kiepskiej pogody. Sala zabaw wyposażona w zabawki, gry, piłki, książki, kolorowanki, piłkarzyki, małpi gaj, stół do ping-ponga czy artykuły plastyczne pozwoli uniknąć nudy zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Z pewnością ogromną atrakcją będą również strefy do zabaw interaktywnych i multimedialnych. Dla dorosłych ważną informacją jest zapewne fakt, że hotele dla rodzin z dziećmi zatrudniają profesjonalne opiekunki, które dbają o bezpieczeństwo maluchów – rodzice mogą więc zostawić pociechy na określony czas i mieć chwilę dla siebie, by np. spokojnie wypić kawę, porozmawiać czy poczytać książkę.

 

Nie tylko rozrywka

Choć place i sale zabaw są z pewnością sporym udogodnieniem dla rodziców, trzeba podkreślić również, że hotel przyjazny dzieciom zwykle przygotowuje również dodatkowe atrakcje. Jednym z nich są animacje dla dzieci w postaci gier i zabaw, przygotowane i przeprowadzane przez zawodowego animatora. Często są to zajęcia, na których dziecko zdobywa wiedzę, rozwija talent plastyczny, muzyczny, aktorski czy sportowy. Ważną sprawą jest tu również aspekt społeczny – animacje dla dzieci odbywają się przecież w grupach, a nie indywidualnie. Kilkulatki spędzają więc czas w gronie rówieśników, integrują się, nabywają umiejętności interpersonalnych, uczą się współpracować i porozumiewać z innymi. Wszystko odbywa się w radosnej, przyjaznej atmosferze, a maluchy uczą się wszystkiego poprzez zabawę. Często wywiązują się z tego przyjaźnie, a dzieci chętnie bawią się razem również poza przygotowanymi przez animatorów zajęciami. Dzięki temu rodzice znów zyskują chwile na własne potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *